Fotky

profesionálny skener

Naskenujeme vaše nové, staré či poškodené fotografie. Môžeme ich upraviť a oživiť, odstrániť poškodenia a nečistoty. Uložíme alebo vytlačíme Vám ich podľa Vášho želania.

Filmy

profesionálny filmový skener

Diapozitívy, či dlho zabudnuté negatívy dostanú život. Sú mnohonásobne kvalitnejšie ako dnešné digitálne fotografie a Vy si ich môžete pohodlne opäť prezrieť.

Ilustrácie

profesionálny skener

Ilustrácie alebo kresby do kníh, časopisov, alebo len pre Vás. Kvalitne, rýchlo a spoľahlivo. Mnoho výstupných formátov a možností ďalšieho spracovania.

 

Skenovanie

Je proces digitalizácie fyzického predmetu ako fotografia, diapozitív, negatív, ilustrácia, alebo akákoľvek iná tlačovina.

Naše pracovisko je vybavené modernou a profesionálnou technikou, ktorá nám umožňuje špecializovať sa na proces digitalizácie fotografií, diapozitívov, negatívov, ilustrácií, ako aj iných tlačovín. Výsledkom procesu digitalizácie je súbor (.tiff, .jpg, alebo iný) uložený na CD/DVD a odovzdaný klientovi spolu so skenovanou predlohou.


Štandardné rozlíšenie v mierke 1 : 1 je 900 dpi. Postačuje na tlač 3-násobne väčšej predlohy. V prípade zväčšovania sa toto rozlíšenie násobí požadovaným zväčšením.


Cenové hladiny skenovania predlohy sú tri podľa uvedených rozmerov.

Rozmery do A5 (148 × 105 mm).

Rozmery do A4 (210 × 297 mm).

Rozmery nad A4.


Cena za skenovanie s väčším rozlíšením, teda zväčšovanie predlohy, sa zväčšuje o 50 % z ceny rozmeru predlohy. Výsledné rozlíšenie je potrebné dohodnúť.


Každý skenovaný obrázok si vyžaduje určitú úreveň retuše

Vyberte si z našej ponuky, ktorý by sa Vám najviac hodil. Informujte sa.

 

Technické ínformácie

Pri zadávaní skenovania je potrebné osobné stretnutie, v rámci ktorého sa odovzdajú podklady a podrobne sa konzultuje Vaša požiadavka. Dôležité je poznať Vaše predstavy a účel, na ktorý sken potrebujete. Farebnosť skenov môže byť čiernobiela, plnofarebná (RGB pre web a monitor, CMYK pre tlač), alebo jednofarebná. Pri ilustráciách môže byť pozadie priehľadné, alebo farebné. Pri veľkosti výslednej tlače je dôležité rozlíšenie a spôsob tlače (technológia).

Náš skenerNáš skener.
 

Kvalitný skener

Bežné (domáce, stolové, firemné, multifunkčné) skenovacie zariadenia dosahujú len nízku, alebo priemernú kvalitu skenovania. Naše skenery patria medzi svetovú špičku.

Kvalita nášho skeneru spočíva v jeho kvalitnom vyhotovení (optické rozlíšenie 4800 × 9600 dpi) v spolupráci s jedinečným špičkovým skenovacím programom SilverFast. Bežné skenery prevyšuje v ostrosti obrazu, kalibrácií a podaní farieb ako aj pokročilými možnosťami úprav.

Prvý obrázok je sken z nášho skeneru, druhý obrázok je sken z iného skenera s rovnakými nastaveniami.

Kvalita nášho skeneruNekvalita bežných skenerov.
 

Skenovanie Vašich fotografií

Vaše staršie fotografie dokážeme prostredníctvom moderných technológií zachrániť. Ponúkame Vám digitalizáciu vzácnych fotografií a možnosť opätovnej fototlače.

sken vzácnej fotky