Fotky

profesionálny skener

Naskenujeme vaše nové, staré či poškodené fotografie. Môžeme ich upraviť a oživiť, odstrániť poškodenia a nečistoty. Uložíme alebo vytlačíme Vám ich podľa Vášho želania.

Filmy

profesionálny filmový skener

Diapozitívy, či dlho zabudnuté negatívy dostanú život. Sú mnohonásobne kvalitnejšie ako dnešné digitálne fotografie a Vy si ich môžete pohodlne opäť prezrieť.

Ilustrácie

profesionálny skener

Ilustrácie alebo kresby do kníh, časopisov, alebo len pre Vás. Kvalitne, rýchlo a spoľahlivo. Mnoho výstupných formátov a možností ďalšieho spracovania.

 

Sken diapozitívu, negatívu aj z filmu

Uložené a zabudnuté filmy z minulosti nie sú stratené

Špeciálny profesionálny skener na diapozitívy a negatívy s vysokým rozlíšením naskenuje políčka od 35 mm filmu až po 203 × 254 mm na Vami požadované zväčšenie na tlač.


Štandardné rozlíšenie v mierke 1 : 1 je 1200 dpi pre diapozitívy i negatívy, ktoré postačuje na tlač plnohodnotnej fotografie. V prípade zväčšovania sa toto rozlíšenie násobí požadovaným zväčšením.


Cenové hladiny skenovania za jedno políčko diapozitívu, alebo negatívu v mierke 1 : 1 pri rozlíšení 1200 dpi sú dve podľa rozmerov. Ceny sú individuálne aj podľa množstva.

Políčko 35 mm filmu.

Vačšie políčka ako 35 mm filmu.


Cena za skenovanie s väčším rozlíšením, teda zväčšovanie predlohy, sa zväčšuje o 50 % z ceny rozmeru predlohy. Výsledné rozlíšenie je potrebné dohodnúť.


Každý skenovaný obrázok si vyžaduje určitú úreveň retuše

Individuálne sa dohodneme, čo presne potrebujete.

 

Skenovanie diapozitívu a negatívu

Skenujeme diapozitívy v rámikoch, ale aj bez nich (nastrihané aj vo filmových pásoch). Rámiky môžu byť vyhotovené z papiera, plastu alebo kovu. Kvalita negatívu závisí na spôsobe skladovania.

sken dipozitívusken negatívov
sken dipozitívu